Kitsepiimaga seebimass 1 kg

Kitsepiimaga seebimass on koheseks kasutamiseks mõeldud valmis seebimass ehtsa kitsepiimaga. Sulata mass, lisa  lõhna- ja värviaineid, kuivatatud taimi, vala vormi ja lase tahkuda. Pärast tahkumist saad seebi kohe kasutusse võtta!

5898

7,25 €


Andmeleht

Tooteinfo

INCI Aqua, Glycerin, Sodium Stearate, Sorbitol, Sodium Laurate, Goats Milk, Propylene Glycol, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Sodium Lauryl Sulfate, Titanium Dioxide, Stearic Acid, Lauric Acid,Pentasodium Pentetate, Tetrasodium Etridronate.
Partii 151466
Parim enne 02.10.21

Lisainfo

Kitsepiimaga seebimass on koheseks kasutamiseks mõeldud valmis seebimass ehtsa kitsepiimaga. Sulata mass, lisa  lõhna- ja värviaineid, kuivatatud taimi, vala vormi ja lase tahkuda. Pärast tahkumist saad seebi kohe kasutusse võtta!

Kitsepiimaga seebimass:

  • * sisaldab ehtsat kitsepiima
  • * on suure glütseriini sisaldusega
  • * on pärast tahkumist koheselt kasutusvalmis
  • * on ohutu ja sobib meisterdamiseks koos lastega
  • * ühest kilost valmib 10 keskmise suurusega (100-grammist) seepi

Pakend

Seebimass on pakendatud õhukindlasse plastkarpi. Säilita kasutamata seebimassi alati suletud pakendis, see takistab niiskuskadu. 

NB! Pakend ei sobi seebimassi sulatamiseks mikrolaineahjus!

Nipid hea seebi valmistamiseks:

Enne massi sulatamist tükelda seep noaga väiksemateks kuubikuteks. Tükeldatud seebimass sulab kiiremini ja ühtlasemalt, väheneb ülekuumenemise oht.

Sulata mikrolaineahjus või veevannil, ära aseta seebimassi otse kuumale pliidile - mass võib põhja kõrbeda! Ära lase massil keema minna, lõpeta kuumutamine pigem pisut varem, viimased tükikesed sulavad jääkkuumuses. 

Värvainet lisa massile tilkhaaval kuni soovitud tulemuse saavutamiseni. Mida vähem, seda parem! Värvaine lisamisel arvesta, et seebimass ise sisaldab valget titaandioksiidi, mis muudab kõik toonid pastelsemaks. Kitsepiimaga seebimassile sobib Hobipunkti valikus olevatest värvainetest kõige paremini vedel seebivärv. Micad kaotavad valges seebimassis oma sädeluse ja värv jääb tagasihoidlik.

Taimi lisa ainult kuivatatult. Paljud taimed, näiteks piparmünt, roosi õielehed, lavendel kaotavad aga seebi sees kahjuks oma värvi. Värvi säilitab aga seebis kuivatatud saialill!

Kuna sula seebimass on suhteliselt vedel, kipuvad raskemad lisandid nagu sool ja pimsskivi vormi põhja vajuma

Õlisid ja võisid saab seebile lisada ainult piiratud koguses! Valmisseebimass on juba valmis toode ja liigne kogus lisandeid mõjutab seebi konsistentsi ja vahutavust.

Hobipunkti aroomiõlisid soovitan lisada kuni 10 g 1 kg seebimassi kohta. Kui kasutad mujalt soetatud aroomiõlisid jälgi pakendil olevat juhist või konsulteeri müüjaga.

Eeterlikke õlisid sooovitan lisada maksimaalset 25 g 1 kg seebimassi kohta.

Kõigi vedelate lisandite (taimsed õlid ja võid, värvained, lõhnaained) osakaal seebis ei tohi ületada 2,5%. Suuremat kogust lisandeid ei suuda seebimass enda sees hoida ning vedelik tõuseb tilkadena seebi pinnale.

Säilitamine ja kasutamine

Kasutamata seebimassi säilita õhukindlas pakendis.

Valmis seepe säilita kuni kasutamiseni kilesse pakitult. 

Vannitoas peaks seep seisma seebialusel, mis võimaldab veel ära voolata ja seebil kasutuskordade vahel kuivada. Nii püsib seep kõvem ja peab kauem vastu.

Videojuhend seebi valmistamiseks

Koostöös Maalehega valminud videojuhend

Kohviseebi valmistamine kitsepiimaga seebimassist


Siit leiad inglisekeelse videojuhendi kohviseebi valmistamiseks kitsepiimaga seebimassist. Õpetuses kasutuses oleva rubbing alcohol asemel olen mina kasutanud nõiapähklipuu destillaati.


.

Küsimused

Nele, 2017-12-07
Kas kitsepiima seebimass sobib ka vahustamiseks? Äkki tuleb sellele midagi lisada, et vahustada ja nn tordipritsiga seepe kaunistada?
Praktiline kogemus puudub, kuid Internetis leiduva info põhjal jääb lihtsalt seebimassi kasutades vaht liiga kange. Soovitatakse lisada u 1 spl vedelseepi 50 g seebimassi kohta.
Kas vastusest oli abi? Jah (3) Ei (0)
Merili, 2018-01-11
Kas sellele seebimassile sobib lisada ka kookosrasva? Kui siis kg kohta sobilik kogus
Valmisseebimass on juba valmis toode ja sinna saab lisada lisandeid vähesel määral. Tootja soovitab lisandeid panna mitte üle 2,5 % toote massist ,(25 g/kg kohta) sest suur kogus võib imbuda hiljem pisaratena seebi pinnale. Suur kogus muudab ka seebi vähem vahutavaks ja konsistentsi pehmemaks.
Kas vastusest oli abi? Jah (5) Ei (0)
Kadri, 2018-09-12
Tere!
Kas kitsepiima seebimassil on ka mingi iseäralik lõhn juures?
Iseäralikku "kitse" lõhna ei ole. on samasugune neutraane seebilõhn nagu teistel seebimassidel.
Kas vastusest oli abi? Jah (2) Ei (0)
Monika, 2019-03-12
Kui palju võib antud seebimassile lisada sheavõid 100g seebimassi kohta?
Tootja soovitab, et kõigi lisandite- rasvad, värvid jms osakaal seebis ei oleks üle 2,5%, see tähendab 2,5 g 100 g kohta.
Kas vastusest oli abi? Jah (2) Ei (0)

Hinnangud (3)

Kadri

nov 3, 2018
5
(5/5
Olen teinud erinevatest seebimassidest seepe, kuid kõige rohkem meeldib mulle ikka see konkreetne mass. Seebid vahutavad ja jätavad naha mõnusalt pehmeks.
Nele

dets 7, 2017
5
(5/5
Väga mõnusad seebid tulevad sellest massist, kogu pere on rahul ja kasutatakse usinasti nii kätepesuks kui dušši all. Väga hästi tulevad savide värvid esile, muid seebivärve pole veel katsetanud.
Evelyn L

veebr 11, 2016
5
(5/5
jättis naha pehmeks, ja ilma üleliigsete lisanditeta, kuna ma allergik.
Page:1
Hinda
Hinnang*
Nimi*
E-mail*
Tekst*
 

Kliendid, kes antud toote ostsid, on ostnud ka: