Läbipaistev seebimass 1 kg SLS vaba

Taimsete rasvade baasil valmistatud läbipaistev seebimass. Valmisseebimassist seebi valmistamiseks tuleb mass sulatada, segada sisse lisandid, valada vormi ja lasta tahkuda. Pärast tahkumist on seep kohe kasutusvalmis. 

4535

6,50 €

Kogus Allahindlus Hinnavõit
12 0,50 € . 6,00 €


Suurema koguse ostmisel allahindlus

Kogus Allahindlus Hinnavõit
12 0,50 € . 6,00 €

Andmeleht

Tooteinfo

Kirjeldus Taimsete rasvade baasil valmistatud läbipaistev seebimass. Toote parimate omaduste säilimiseks hoia seebimassi suletud pakendis. Valmis seebid paki kuni kasutamiseni kilesse vm õhukindlasse pakendisse.
INCI Glycerin, Aqua, Sodium Stearate, Propylene Glycol, Sorbitol, Sodium Laurate, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Stearic Acid, Lauric Acid, Pentasodium Pentetate, Tetrasodium Etidronate.
Parim enne 28.08.22
Pakend Plastkarp

Muu informatsioon

Päritolumaa Suurbritannia
Kasutamine Toode on mõeldud ainult välispidiseks kasutamiseks.

Lisainfo

SLS vaba seebimass

  • * on valmistatud taimsel baasil
  •  * ei sisalda naatriumlaurüülsulfaati.
  • * suure glütseriini sisaldusega
  • * pärast tahkumist koheselt kasutusvalmis
  • * sobib hästi algajale
  • * ohutu ja sobib meisterdamiseks koos lastega
  • * ühest kilost valmib 10 keskmise suurusega 100-grammist seepi

Pakend

SLS vaba seebimass on pakendatud õhukindlasse plastkarpi. Säilita kasutamata seebimassi originaalpakendis ja jälgi, et see oleks korralikult suletud, see takistab niiskuskadu. 

NB! See plastpakend ei kannata kõrget temperatuuri ja ei sobi seebimassi sulatamiseks!

Seebimassist seebi valmistamisel järgi alltoodud põhimõtteid:

Massi sulatamiseks lõika seep väiksemateks kuubikuteks. Tükeldatud seebimass sulab kiiresti ja ühtlasemalt kui ühe suure tükina kuumutades, ühtlasi väheneb ülekuumenemise oht.

Sulata seebimassi mikrolaineahjus või veevannil, ära aseta seebimassi otse kuumale pliidile - mass võib põhja kõrbeda! Ära lase massil keema minna, lõpeta kuumutamine pigem pisut varem, viimased tükikesed sulavad juba jääkkuumuses. 

Värvainet lisa läbipaistvale seebimassile vähehaaval kuni soovitud tooni saavutamiseni. Mida vähem, seda parem! Läbipaistvas seebimassis jäävad värvid säravad ja intensiivsed.

Vedela seebivärvi kasutamisel seebimassi läbipaistvus säilib. Micade kasutamisel jäävad väikese koguse korral seebid läbikumavad, suurema koguse kasutamisel pärlmutrise läikega ja läbipaistmatud. Raudoksiidid ja ultramariinid muudavad seebi läbipaistmatuks ning suuremad osakesed kipuvad ka seebivormi põhja vajuma. Seetõttu ei soovita ma neid värve läbipaistvas seebimassis kasutada. 

Erinevat tüüpi värve võib omavahel ka segada.

Taimi saab seebisse lisada ainult kuivatatult. Värsketel taimedel on oht seebis hallitama minna.  Kuivatatud taimede lisamisel tuleb aga arvestada, et paljud taimed, näiteks piparmünt, roosi õielehed ja lavendel kaotavad seebi sees oma värvi. Ilusa kollase värvi säilitab näiteks kuivatatud saialill.

Kuna sula seebimass on suhteliselt vedel, kipuvad raskemad lisandid nagu sool ja pimsskivi vormi põhja vajuma.

Taimseid õlisid saab seebile lisada ainult piiratud koguses! Valmisseebimass on juba valmis toode ja liigne kogus lisandeid mõjutab seebi konsistentsi ja vahutavust. Võisid ei soovita ma läbipaistvale seebimassile lisada, sest need teevad selle läbipaistmatuks. 

Hobipunkti aroomiõlisid soovitan lisada kuni 10 g 1 kg seebimassi kohta. Kui kasutad mujalt soetatud aroomiõlisid jälgi pakendil olevat juhist või konsulteeri müüjaga.

Eeterlikke õlisid soovitan lisada maksimaalset 25 g 1 kg seebimassi kohta.

Tähtis! Kõigi vedelate lisandite (taimsed õlid ja võid, värvained, lõhnaained) osakaal seebis ei tohiks ületada 2,5% (25 g 1 kg kohta), suuremat kogust lisandeid ei suuda seebimass enda sees hoida ning see tõuseb tilkadena seebi pinnale.

Säilitamine ja kasutamine

Kasutamata seebimassi säilita õhukindlas kinnises pakendis.

Valmis seebid säilitavad oma omadused kilesse pakitult. 

Vannitoas hoia seepi seebialusel, mis võimaldab veel ära voolata ja seebil vahepeal kuivada. Siis püsib seep kõvem ja kulub aeglasemalt.

Seebi valmistamise videojuhend

Koos Maalehega valminud seebimassist seebi valmistamise videojuhend.

.

Küsimused

Kaie, 2018-06-16
kas see on glütseriiniseebi mass?
Jah, on küll.
Kas vastusest oli abi? Jah (5) Ei (0)
Ameya Shanti, 2019-10-25
Tere, küsimus siis selle valmis seebimassi kohta SLS vaba. Tooteinfos on teil ikka kirjas sodium laureate sulfate, see peakski ju olema SLS? Kas see seal kogemata kirjas?
Tere
SLS - Sodium Lauryl Sulfate.
SLES - Sodium Laureth Sulfate
Need on kaks erinevat pindaktiivset ainet, mis annavad seebile vahutavuse.
Siin on inglisekeelne artikkel neist kahest pindaktiivsest ainest:
https://www.theminlist.com/blogs/blog/everything-you-need-to-know-about-sls-and-sles
Kas vastusest oli abi? Jah (0) Ei (0)

Hinnangud (0)

Toodet pole hinnatud

Hinda
Hinnang*
Nimi*
E-mail*
Tekst*
 

Kliendid, kes antud toote ostsid, on ostnud ka: