Sojavaha Nature Wax C3

8,00 €

  • 1 kg
  • 3 kg
  • 10 kg

Andmeleht

Tooteinfo

Pakend Minigrip

Lisainfo

Puhas, lisanditeta sojavaha sobib anumasse jäetavate küünalde valmistamiseks. Vormist välja võetavate küünalde jaoks ja aroomivaha valmistamiseks on see vaha liiga pehme. 

Küünla valmistamine

Sojavaha on pakendis valkjaskollaste helvestena. Küünalde valmistamiseks sulata vaha veevannil kuni see on täiesti vedel ja läbipaistev. Soovi korral sega sisse lõhnaaine ja värvaine. Tootja poolt soovitatud maksimaalne lõhna kogus on 6%. Värvaine kasutamisel jälgi värvi kasutusjuhendit. Värvide kasutamisel tasub meeles pidada, et sojavahas jäävad värvid alati mahedamad kui parafiinküünaldes. Sama intensiivsuse saavutamiseks peab värvi kogus olema suurem, kuid tulemuseks on täna sojavaha enda värvile ikkagi piimjas toon. 

Sulanud massil tuleb lasta jahtuda kuni selle temperatuur on u 50 °C. Kui ruumi temperatuur on madal, võib massi valamistemperatuur olla pisut kõrgem. Küünlavaha temperatuuri mõõtmiseks sobib näiteks metallist lihatermomeeter.  Madalam massi temperatuur tagab kiirema tahkumise ja vähendab pragunemise ohtu tahkumisel.

Testimise käigus valasin ühe küünla jahedamal temperatuuril ja teise kõrgemal. Kõrgemal temperatuuril klaasi valatud küünlas tekkisid tahkumise hetkel pinnale praod, kuid pärast lõplikku tahkumist neid enam märgata ei olnud. Madalamal temperatuuril valatud küünlal sellised lõhesid ei tekkinud.

Rõngakujulised praod küünla pinnal näitavad, et küünal on valatud liiga kõrgel temperatuuril. Sellise iluvea parandamiseks võib küünla pealispinna uuesti üles soojendada. Soojendamiseks sobib kasutada fööni või asetada küünla hetkeks pealtkuumusega ahju, kuni küünla pealispind sulab.

Valamisel piisab ühest valamiskorrast, küünlavaha tahkumisel kokku ei tõmba, pealispind jääb sile ja pisut läikiv.

Tahi võib küünla keskele paigutada kui vaha on juba tahkumas ja hakkab piimjaks muutuma, kuid kõva vahakihti veel pinnale tekkinud pole. Selleks, et taht ümber ei vajuks, võib selle fikseerida grilltikkude vms vahele.

Nõu, kuhu küünal valatakse peab olema toatemperatuuril. Kui ruumi temperatuur on madal (alla 21 °C), soovitab tootja küünlaklaase eelsoojendada. Lase küünlal tahkuda vähemalt 12 tundi, siis jõuab vaha lõplikult tahkuda ja kristalliseeruda.

Tahi valik

Hobipunkt testis Nature Wax C3 põlemisomadusi Stabilo 8, Stabilo 14 ja Stabilo 18 tahtidega.

Vaha oli valatud 12 cm diameetriga klaaskaussidesse.

2,5-tunnise põlemise järel olid tulemused alljärgnevad:

Taht Stabilo 8: sulanud vahaloigu läbimõõt 5 cm

Stabilo 14: läbimõõt 5,5 cm

Stabilo 18: läbimõõt 6 cm

Võrdluseks valmistasin ühe Stabilo 14 tahiga küünla ka aroomiõliga (Kirsiõis). Aroomiõli kogus oli 4g/100g vaha kohta. Eesmärk oli hinnata aroomiõli mõju küünla põlemisomadustele. Selle küünla vahaloigu läbimõõt oli 5,2 cm.

Tahi valikul tasub arvestada, et:

  • suur kogus värvi- või lõhnaainet mõjutab küünla põlemisomadusi. Küünal võib vajada jämedamat tahti kui lõhnata ja värvita küünal. Erinevate aroomiõlid võivad küünlas erinevalt käituda.

  • Kui nõu on väga sügav või pealt kitsenev võib küünal vajada väiksemat tahti kui laiemas, avatud nõus. Kitsas, sügavas, pealt suletud nõus on küünla temperatuur kõrgem ja vaha sulab kiiremini.

Lisainfo tootja lehel: https://www.cargill.com/bioindustrial/naturewax-vegetable-waxes

.

Küsimused

Lizanna-Maria, 2019-09-30
Tere!
Kas oskate öelda, mitu ml saab 1 kg sojavahast?
Tere!
1 kg vahast saab umbes 1 L küünalt, nt 2x 0,5 l küünalt või 5x 200 ml küünalt.
Kas vastusest oli abi? Jah (4) Ei (0)
Maria, 2019-11-18
Kuidas vältida õhuvahesid mis tekivad klaasi põhja?
Tere

Õhuvahe põhjustab vaha kokkutõmbumine. Tõenäoliselt aitab kui vahal lasta rohkem enne klaasi valamist jahtuda. Mida madalam on temperatuur, seda vähem tõmbub vaha kokku.
Kas vastusest oli abi? Jah (0) Ei (0)

Hinnangud (0)

Toodet pole hinnatud

Hinda
Hinnang*
Nimi*
E-mail*
Tekst*
 

Kliendid, kes antud toote ostsid, on ostnud ka: