Tahke parfüüm

Valmistamine

Aseta mesilasvaha ja magusa mandli õli väikesesse kaussi ja kuumuta kuni mesilasvaha on sulanud. Lisa eeterlikud õlid ja vala topsi tahkuma. Kasutamiseks hõõru näpuga parfüümi pinda kuni see soojeneb ja pehmeneb ja määri nahale. 

Eeterlike õlide segude valmistamine  


Valmista esmalt eeterlike õlide segu ja katseta, mis sulle meeldib. Pärast segu valmimist lase sellel mõned päevad seista ja otsusta alles seejärel, kas see sulle meeldib. Eeterlikud õlid jagunevad jõhnagruppide järgi:   
lillelõhnad  (lavendel)  
maitsetaimedest (rosmariin, basiilik) 
mündi lõhnaga (piparmünt, rohemünt)  
ravimi/kamprilõhnalised (eukalüpt, teepuu)
vürtsikad (muskaat, kaneel) 
idamaised (ingver, patšuli) 
tsitruselõhnalised (magus apelsin, sidrun, laim)

Lillelised lõhnad
 segunevad hästi vürtsikate ja tsitruseliste lõhnadega.   Vürtsikad lõhnad segunevad hästi lillelõhnade, idamaiste jatsitruselõhnadega. Jälgi, et vürtsikad lõhnad poleks väga domineerivad.   Münt sobib hästi segudesse koos  tsitruseliste, maitsetaimede ja mullaste lõhnadega.  
Osad eeterlikud õlid lenduvad kiireini kui teised 
Tipmise lenduvusega eeterlikud õlid lenduvad 1-2 tunni jooksul 
Siia kuuluvad: basiilik, bergamot, tsitronella, eukalüpt, greip, lavendel, sidrun, sidrunhein, laim, magus apelsin, piparmünt, mandariin.
Keskmise lenduvusega õlid lenduvad 2-4 tunni jooksul Siia kuuluvad: kaneel, till, männiokas, muskaat, palmaroos, rosmariin, teepuu, tüümian, ylang-ylang 

Aeglaselt lenduvad õlid võivad peal püsida isegi mitu päeva Siia kuuluvad: ingver, patšuli, vetiveeria, mürr, bensoiin. 
 
Segu võiks sisaldada 30 % kiire lenduvusega õlisid, 50% keskmise lenduvusega õlisid ja 20% aeglase lenduvusega õlisid. Tänu eeterlike õlide erinevale lenduvusele on parfüümi lõhn muutuv. 
Eeterlike õlide juhendmaterjali koostamisel on kasutatud www.aromaweb.com, http://www.experience-essential-oils.com/ materjale. Parfüümisegude retsepte leiab eestikeelsetest raamatutest  Virpi Raipala-Cormier Loomulikult ilus ja Riina Tartu ja Annemarie Andre raamatust Taimede tervistam toime (saadaval suuremates raamatupoodides).

  • Valmistusaeg15-30 min
  • Raskusaste Sobib hästi algajale
  • Kogus 10 tk
  • CategoryKosmeetika
  • 10 gMesilasvaha
  • 20 gMagusa mandli õli
  • 1 gEeterlik õli