Emulgaatoriga kehavõi 2 x 200 ml

Emulgaatoriga kehavõi

Emulgaatoriga kehavõi on tummisem kui tavaline kreem, kuid imendub nahka kiiremini kui ainult rasva baasil valmistatud kehavõided.

Raskusaste

Keskmine: sobib ka hakkajale algajale.

Valmistamise aeg

Kuni 1 tund.

Mõju

Kakaovõi ja avokaadoõli sisaldavad mõlemad palju oleiinhapet, mis nahka pehmendab ja niisutab. Hügroskoopne glütseriin tõmbab niiskust ligi, mesilasvaha aitab kaasa toote tahkemale konsistentsile ja moodustab naa pinnale niiskust säilitava kaitsekihi. Kakaovõi ja mesilasvaha annavad kreemile mõnusa kollaka tooni. Veesisaldus teeb kreemi kiiresti imenduvaks.

Kehavõi tegemiseks vajad sa:

Õlifaas

68 g avokaadoõli

45 g kakaovõid

6 g emulgeerivat vaha Tego Care 450

22 g mesilasvaha

Veefaas

150 g keedetud vett

15 g glütseriini

Jahtumisfaas

3 g säilitusainet

3 g aroomiõli või eeterlikku õli

Pakend 

200 ml PET purk, 2 tk

Valmistamine:

* Aseta veefaasi komponendid ühte klaaspurki ja õlifaasi komponendid teise klaaspurki. Tõsta veevanni ja kuumuta, kuni vahad ja emulgaator on täielikult sulanud.
* Vala komponendid kokku ja alusta segu mikserdamist. Kui kasutad labadega mikserit, saad õhulisema kreemi, kui saumikserit, siis pisut tihkema. Sega umbes 5 minutit.
* Jätka mikserdamist 5-minutiste vaheaegadega. See takistab kihtide eraldumist.
* Kui segu on umbes käesoe, lisa säilitusaine ja lõhnaaine. Vala purki. Saumikseriga valmistatud kreemi mahtus minul 200 ml purki 140 grammi. Tavalise mikseri puhul saab vaht mahulisem ja purki võib mahtuda vähem. Jahtumisel kreem tahkub ja muutub paksemaks.

Kasutamine ja säilitamine

Kuna või on üsna rikkalik, tasub seda kasutades varuda aega ja lasta kreemil 10-15 minutit imenduda. Mõnus kasutada pärast saunaskäiku või duši all käimist.

Kehavõi sisaldab vett, mis on soodne keskkond bakterite kasvuks. Seetõttu soovitame kindlasti kasutada säilitusainet. Parima, vahuse konsistentsi säilitab kreem külmkapis seistes. Kreemi tasub purgist võtta mitte sõrmede, vaid spaatliga – nii väheneb saastumisoht.

Etteantud tingimustel säilib võie vähemalt aasta.


Lisa kõik retsepti tooted ostukorvi

Vajalikud komponendid

Lisa kõik retsepti tooted ostukorvi