Alamkategooria

Aroomiõlid küünaldesse

Need aroomiõlid sobivad ka küünaldes kasutamiseks.

Küünlatahid

Vali tahi mõõt vastavalt küünla jämedusele ja materjalile. Soovitame alati enne suurema koguse küünalde valmistamist küünlatahi sobivust testida. Siintoodud juhised on suunda andvad. Liiga jäme taht sulatab küünalt kiiremini kui vaha ära põleda suudab, küünal hakkab suitsema ja tilkuma. Liiga peenikese tahi korral jääb küünla serv põlemata. Kui küünal sisaldab värvainet või lõhnaaineid, võib see vajada soovitatust jämedamat tahti.

Tabeli esimeses osas on tahisoovitused parafiinküünaldele, teises osas sojavahaküünaldele.

kyynlatahid2.jpg
Küünlavahad

Sojavaha ja parafiin


Sojavaha on taimse tooraine baasil valmistatud küünlavaha. Naturaalse, kollaka värvusega, praktiliselt lõhnatu sojavahaküünal põleb madalamal temperatuuril ja kollasema leegiga kui parafiini baasil valmistatud küünlad. Küünlaklaasi vaha on pehmem ja on mõeldud ainult anumas põletamiseks. Küünlavormi vaha on tugevam ja kõrgema sulamistemperatuuriga. See sobib vormist välja võetavate küünalde valmistamiseks. 
Parafiinist valatud küünal on lõhnatu ja pisut läbikumav. Parafiin itoormaterjaliks on nafta, kivisüsi või põlevkiviõli.

Küünlageel on läbipaistev sültjas mass, mida valmistatakse õli ja polümeeri segust. Geelküünla mass sobib kasutamiseks vaid anumates. Läbipaistvasse küünlageeli võib uputada erinevaid mittepõlevaid kaunistusi või toonida selle sobivat värvi. Efektne välimus köidab just lapsi.
Näitame 1 - 14 of 14 tootest